Pytania\

Aby zobaczyć odpowiedź, kliknij na pytaniu.

Zawiesza się komputer?

Najczęściej winę ponosi obciążony niepożądanymi procesami system operacyjny lub wadliwe działanie któregoś z podzespołów.

W tej sytuacji poza szczegółową diagnozą systemu nasz serwis przygląda się również ogólnemu stanowi komputera diagnozując jego głośność i temperaturę pracy, stan elementów chłodzących itp. Usługa diagnozy jest u nas gratis.

Nie działa Internet?

Najczęstsze przyczyny to błędy konfiguracji routera lub zawirusowanie dysku twardego, choć czasem winna jest jedynie wtyczka.

Przyjrzenie się plikom konfiguracyjnym Windows i ustawieniom routera eliminuje luki w nim zawarte oraz pomaga ograniczyć kolejne awarie. Przyda się tu również skanowanie antywirusowe, którego cenę można znaleźć w naszym cenniku.

Nie włącza się laptop?

Uszkodzeniu uległy prawdopodobnie układy grafiki, chipsetu lub zasilania. Konieczne będzie otwarcie obudowy.

Może się okazać, iż jeden z tych układów potrzebuje naprawy. Zapewniamy naszym klientom profesjonalne usługi pogwarancyjne naprawy układów elektronicznych na płycie głównej (reballing), jak również uszkodzonych gniazd zasilania, słuchawkowych, wymianę uszkodzonych matryc, świetlówek, inwertwerów. Udzielamy gwarancji na wykonane usługi.

Drukarka nie drukuje?

Problem może pojawić się gdy do wnętrza drukarki dostanie się ciało obce. Aby odnaleźć winowajcę trzeba prześledzić tor przebiegu papieru.

Możliwy jest również problemem z komunikacją drukarki z systemem. Sprawdzamy poprawność połączeń, udostępniania (drukarki sieciowe) oraz sterowniki.

Nic nie wyświetla się na monitorze?

Przyczyną może być awaria podświetlenia monitora. Wymieniamy świetlówki oraz inwertery, które sterują zasilaniem matrycy. Gdy monitor zupełnie nie daje znaku życia albo wydaje niepokojące dżwięki to może oznaczać uszkodzenie zasilania, które również możemy naprawić.

Sprawdzamy także stan wtyczek i gniazd oraz karty graficznej, która jest odpowiedzialna za wyświetlany na monitorze obraz.

Ile kosztuje dojazd?

Niezależnie od tego czy awaria nastąpiła w firmie czy w domu, najdogodniejszą formą wykonania usługi naprawy jest dojazd do Klienta.

Zapewniamy bezpłatny dojazd w obrębie 20 km od Swarzędza, jeżeli koszt naprawy wynosi co najmniej 100 zł. W innym wypadku obowiązuje stawka w wysokości 1 zł za kilometr. W przypadku poważniejszych napraw cena za dojazd może być ustalona z klientem indywidualnie.

Za co płacisz?

Płacisz za profesjonalnie wykonanę usługę, która pozwoli usprawnić pracę oraz utrzymać sprzęt komputerowy w najwyższej sprawności.
Nie płacisz za diagnozę, którą zawsze stawiamy bezpłatnie.
Nie płacisz za dojazd, jeżeli koszty naprawy przekroczą 100 zł, a miejsce naprawy znajduje się promieniu 20 kilometrów od serwisu.

Aby zadać własne pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego w stopce poniżej.